Школа системной соционики

«Практика — критерий истины»

ІЛЕ (Інтуїтивно-логічний екстраверт, "дон кіхот")

Его

Сприймає світ як світ сенсу, ідей, загадок і пошуку рішення для відповідей на питання, що його цікавлять. У кожній конкретній ситуації добре проникає в суть предмета або явища, його позитивні можливості та обґрунтовує, описує їх з точки зору глобальних, абстрактних логічних законів.

Для викладення свого бачення будує абстрактну систему, схему, узагальнену концепцію, яка в загальних рисах обґрунтовує конкретну ідею, здогад, можливість.

Суперего

Уявлення про вольову відсіч, опір, захист ґрунтуються на загальноприйнятих шаблонах і стереотипах. Розуміння людських стосунків і шляхів уникнути напруженості в них відбувається тільки на основі особистісного розуміння. Не здатний оцінити адекватність проявів симпатії/антипатії, узгодити з нормами та враховувати ситуацію у стосунках дуже важко. Тому будь-який натяк на неетичність, невміння поводитися, неповагу до інших людей сприймається болісно.

Стереотипно намагається встановлювати й підтримувати стосунки, що дають змогу захистити себе та близьких від вольового тиску за обмеженого особистісним досвідом розуміння самих стосунків.

Суперід

Приваблює інформація про естетику та комфорт у широкому сенсі. Відчуває брак своїх знань/умінь в усуненні неприємних відчуттів, невміння урізноманітнити естетичне сприйняття. Хотів би вважати, що вміє створювати і підтримувати приємну емоційну атмосферу навколо себе, у вузькому колі, в неформальній обстановці. Приємна позитивна оцінка цього вміння. Активізується в ситуації гарного настрою теплої емоційної атмосфери.

Ід

Має свої, вироблені по ходу життя індивідуально зручні способи розподілу діяльності в часі. Мимоволі обирає найкращі технології та методи для виконання поточної роботи. Підспудно, не замислюючись, гнучко використовує підручні способи досягнення мети, що дають змогу приблизно вписатися в той загальний часовий план, який намітив для себе.