Школа системной соционики

«Практика — критерий истины»

ЛІЇ (Логіко-інтуїтивний інтроверт, "робесп'єр")

Его

Мислення аналітичного характеру. Добре розуміє, у яких взаємозв'язках перебувають одні предмети або явища з іншими, які закони при цьому діють або не діють.

На основі всебічного аналізу висуває конкретні здогади про позитивну суть конкретних предметів і явищ, їхні конкретні позитивні можливості, висловлює конструктивні ідеї.

Суперэго

Стереотипні уявлення про стосунки між людьми та про способи виходу з неприємних етичних ситуацій.

Вольові прояви з метою захисту свого життєвого простору здійснює лише на основі особистісного досвіду. Через обмежені можливості дати відсіч болісно реагує на спроби будь-якого втручання у своє життя.

Суперід

Приваблює інформація про гарний настрій, конкретний позитивний стан, почуття. Хотів би вважати, що вміє усувати серйозні незручності, зменшувати відчуття дискомфорту в навколишньому світі. Потребує оцінки цього вміння.

Неусвідомлено активізується у випадку, коли виникає необхідність зробити навколишнє середовище зручнішим, що має призвести до кращого стану, підняти настрій хоча б у безпосередньому оточенні.

Ід

Має вироблені життям установки і методи, що стосуються конкретної практичної активності, технологічності, використання ресурсів. Спонтанно відчуває правильний розподіл ресурсів у часі, що дає змогу ефективно вирішувати поточні завдання.