Школа системной соционики

«Практика — критерий истины»

Активація

соционические отношения активации: схема обмена информацией

Симетричні відносини.
Знаки різні.
Взаємодія: 1 ↔ 6, 2 ↔ 5, 3 ↔ 8, 4 ↔ 7.

Інформація від блоку Его впливає на блок Суперід партнера, при цьому інформація з ф.1 потрапляє на активаційну ф.6. Партнери доповнюють один одного за розмірностями не повністю, відбувається перевага в бік функцій 1 ↔ 6, що призводить до посиленого подавання інформації на ф. 6. Така активація корисна в разі потреби підбадьорити, оцінити та активувати партнера, але не дуже комфортна в разі тривалого спілкування, можливе перевантаження ф. 6. 

Взаємодія між функціями 3 ↔ 8, 4 ↔ 7 не чинить постійного болісного впливу на блок Суперего партнерів із тієї самої причини, що й у дуальних стосунках, - індивідуальність роботи блоку Ід. Але зіткнення за цими блоками можливі, якщо сфера інтересів пари перетинається в аспектах функцій Суперего та Ід, наприклад, у роботі.

Партнери доповнюють один одного за тальністю, тобто всі ментальні функції одного партнера перебувають у Віталі іншого. Раціональність/ірраціональність не збігаються, що призводить до утруднення взаєморозуміння порівняно з дуальною взаємодією.