Школа системной соционики

«Практика — критерий истины»

Відносини соціального контролю (ревізії)

Асиметричні відносини.
Знаки різні.
Взаємодія (ревізор ↔ підревізний): 1 ↔ 4, 2 ↔ 1, 3 ↔ 2, 4 ↔ 3, 5 ↔ 8, 6 ↔ 5, 7 ↔ 6, 8 ↔ 7.

1р ↔ 4пВплив ревізора на ф. 4 підревізного є найбільш некомфортним у цих відносинах. Навіть те, що інформація з ф. 2 ревізора потрапляє не на Суперего (як у конфліктних стосунках), а на Его (2р ↔ 1пне рятує ситуацію, а, можливо, погіршує її, тому що інформація приходить у "перевернутому" вигляді (не рідний блок для підревізного). Для підревізного природно сприймати інформацію за ф. 1 в іншому знаку і в блоці з іншою функцією, тобто це, можна сказати, зовсім інше аспектне інформаційне поле, а йому потрапляє інформація на першу функцію, чужа "за духом", вона тісно сплетена з інформацією, що потрапляє на ф. 4, і щоразу, отримуючи інформацію на базову функцію, підревизний отримує вплив на больову функцію. Ця дуже дивна для його сприйняття комбінація аспектів дезорієнтує підревізного. Ревізор же не розуміє, чому така тямуща людина (яка добре розбирається в аспекті за ф. 2р ↔ 1праптом не розуміє таких елементарних речей (1р ↔ 4п).

3р ↔ 2пВзаємовідносини третьої і другої функцій не є дискомфортними самі по собі, оскільки ф. 3 ревізора - нормативно правильна, ф. 2 підревізного видає ситуативні рішення, що може бути взято до відома ревізором, якщо його цей аспект інформації цікавить у спільній діяльності.

4р ↔ 3пІнформація з нормативної функції підревізного потрапляє на одновимірну функцію ревізора. Підревізний демонструє правильність, а ревізор йому може здаватися якимось не зовсім адекватним щодо цього аспекту інформації, що теж не сприяє їхньому взаєморозумінню.

5р ↔ 8пЦе єдине місце, за яким ревізору може подобатися підревізний, оскільки на його сугестивну функцію надходить чотиривимірна інформація з Іда партнера. Але, на жаль, Ід не особливо озвучується і використовується для власних потреб. А що отримує натомість на сугестивну функцію підревізний? 6р ↔ 5пмаловимірну інформацію з дитячого блоку. Ревізор сам радий би отримувати її і чекає похвали та оцінки. Сам він міг би похвалити підревізного за його ф. 6: 7р ↔ 6пале знову ж таки, тепер це його Ід, і його мало хвилює хтось інший за цим аспектом інформації, поки цей інший не "порушив його спокій".

8р ↔ 7пВзаємодія двох багатовимірних функцій Іда не продуктивна, але й не болюча. За тривалого союзу Ід міг би підлаштуватися.

Загалом виходить картина нерівноправної взаємодії двох ТІМів, коли підревізний не має інструменту зворотного впливу на ревізора, а той постійно контролює його больову зону - ф. 4.