Школа системной соционики

«Практика — критерий истины»

Соціальне замовлення

Асиметричні відносини.
Знаки однакові.
Взаємодія (замовник ↔ підзамовний): 1 ↔ 8, 2 ↔ 5, 3 ↔ 6, 4 ↔ 7, 5 ↔ 4, 6 ↔ 1, 7 ↔ 2, 8 ↔ 3.

1з ↔ 8пВзаємодія двох чотиривимірних функцій за однакових знаків практично рівна. Різниця полягає в індивідуальній спрямованості ф. 8 підзамовного. Вплив з ф. 1 підзамовного на ф. 6 замовника (1п ↔ 6з) є активаційним для замовника, цим підзамовний може подобатися замовникові, і за даною функцією замовник може очікувати і просити інформації.

2з ↔ 5п.    Вплив із другої функції замовника на п'яту функцію підзамовного є сугестивним для підзамовного, цим замовник "вмикає" модель підзамовного. Включившись у розв'язання завдання, ставши "спільником" замовника, підзамовний видасть результат за Его, а саме за ф. 2, активувавши тим самим свого підзамовного, так працює кільце соціального замовлення. Зворотний вплив 2п ↔ 7з рівний за розмірностями функцій (тривимірні). Різниця полягає в індивідуальній спрямованості ф. 7 замовника. У разі тривалих стосунків підзамовний почне відчувати "нестачу" за суперідом, оскільки інформація за аспектом ф. 5, "запакована" в інший блок, сприймається як "не зовсім та", може виникнути відчуття обманутих очікувань. Нерівність взаємодії може дратувати. Таке становище може призвести до різкої відповідної реакції від Іда підзамовного: 7п ↔ 4з. Це єдина функція, за якою підзамовний може відчувати свою перевагу.

3з ↔ 6п. Взаємодія рівних за розмірностями функцій (обидві нормативні), партнери не можуть чинити сильного впливу один на одного за цими функціями. 3п ↔ 8з теж не чинить істотного впливу на стосунки в неблизьких взаєминах, оскільки підзамовний нормативно правильний за ф. 3, а замовник живе своїми інтересами за ф. 8. За спільного життя відбудеться автоматичне підлаштування Іда.

4п ↔ 5зВзаємодія двох одновимірних функцій, за якої замовник не отримує бажаної сугестивної інформації, але й підзамовного він не може сильно зачепити, хіба що очікуванням того, що неможливо дати. За цією функцією відчувається різниця в цінностях ТІМів. Те, що бажано для одного, протипоказано іншому.