Школа системной соционики

«Практика — критерий истины»

Відносини ревізії СЛЕ - ЛІЇ

Жуков СЛЕ - ревізор

Робесп'єр ЛІІ - підревізний

Схема соционических отношений ревизии между жуковым (СЛЭ) и робеспьером (ЛИИ)

Відносини ревізії нерівні. Ревізія - це вплив із базової функції ревізора на ф.4 підревізного. При цьому немає зворотного такого самого впливу (як у парі конфліктерів). У цьому випадку йде вплив базової ЧС жукова на ф. 4 робесп'єра. Природно, що саме жукову потрібно думати, як не топтатися по больовій. Ситуація складна, тому що хоч це і ментальна функція, тобто її усвідомлює жуков, але від її проявів не відмовишся, так чи інакше ЧС проявлятиме себе. Але можна зробити щось для того, щоб хоча б вони не були спрямовані на робесп'єра. Що може сприйматися як ЧС-ний вплив? Це не тільки фізичне насильство. Як ЧС-ний вплив може бути сприйнято: поширення особистих речей Жукова на всю площу проживання. Можна виділити якесь особисте місце для робесп'єра, в якому буде господарем тільки він. І неухильно дотримуватися цього правила. ЧС-не поширення може відчуватися у вигляді шуму, гучного голосу, голосно ввімкненого радіо або телевізора. Тобто жуків займає собою весь простір не тільки фізично, а й психологічно. Думаю, що такі моменти можна просто обумовити. ЧС - це й управління грошима, прибутком, володіння особистими речами. Змушування щось робити з натиском, напором тощо. Ніколи не відомо достеменно, що саме цю людину буде напружувати, бо заповнення одновимірної функції в кожного індивідуальне. Тому я раджу просто сісти за круглий стіл і обговорити всі можливі моменти щодо ЧС, постаратися з'ясувати, що вже десь зачіпало людину, чітко зрозуміти для себе й окреслити, які межі буде відведено кожному, щоб не було утиску особистих інтересів кожного. І дотримуватися цих правил (тобто зробити переведення в БЛ).

Наступний аспект - БЛ. Він не буде проблемним, бо в обох БЛ багатовимірна й усвідомлювана. Різниця в місці в моделі і в знаку. Якщо місце в моделі (різниця в розмірності) не буде якось турбувати, то різні знаки можуть спричинити нестиковку в розумінні. Жуков оперує конкретною БЛ, а робесп'єр - глобальною. Робесп'єр може бачити мінуси і в них орієнтуватися. І озвучувати буде насамперед від мінуса. Жукову ж буде хотітися втягнути його у свій конкретний плюс. Тут бажано просто розуміти цю різницю і прислухатися один до одного, доповнювати один одного за знаком.

Творча ЧІ робесп'єра взаємодіє з нормативною ЧІ жукова. Жуков цілком може прислухатися до порад щодо цього аспекту. Можливо, йому не вистачатиме деякої глобальності і мінусової інформації, але тут уже - що є. Особливих проблем не бачу в цьому аспекті.

Взаємодія двох маловимірних БЕ може викликати деякі труднощі. Нормативні очікування за БЕ робесп'єра можуть зіткнутися з одновимірними оцінками і реакціями Жукова, що для робесп'єра може виглядати як неетичність. Тут уже потрібно зрозуміти робесп'єру, що такими є реакції жукова за БЕ. А жуков може довіритися нормативній БЕ робесп'єра, запитати його "як правильно", якщо виникне така необхідність. Своєю чергою робесп'єр за мінусовою БЕ може дозволити собі негативне ставлення, яке вважає правильним. Жуков же, не маючи цього мінуса в БЕ, може болісно прореагувати на цей мінус. Тут уже справа вихованості робесп'єра і вміння тримати себе в руках у сфері негативних стосунків.

Зазначу, що в обох ТІМів у менталі й у віталі обробляються одні й ті самі аспекти інформації. У цьому є плюс в узгодженості спрямованості на індивідуальні та соціальні потреби.

У вітальному суперблоці функції обробляють інформацію автоматично, за звично відпрацьованими нормами, програмами, і націлені на індивідуальну життєдіяльність.

ЧЕ перебуває в обох ТІМів у Суперіді (ф. 5 - робесп'єр, ф. 6 - жуків). Це означає, що інформація з цього аспекту бажана для активації моделі обох. При цьому робесп'єру вона потрібна як цінність, яка сугестирує його. Недоотримання інформації з цього аспекту поступово накопичується як безглуздість, туга, відсутність енергії та прагнення до діяльності. Але тут напарник не може видати стільки ЧЕ, скільки хочеться робесп'єру. Жукову і самому б потрібно "підживитися" по ЧЕ для активації за шостою функцією. Оскільки обидва один одного не можуть "підживити" за Суперідом, то потрібно продумати, як отримувати цю інформацію ззовні: друзі, театри тощо.

БІ. Жуков очікує сугестію по БІ і чотиривимірна БІ робесп'єра може виправдати ці очікування. Щоправда сам робесп'єр користується своєю БІ для себе і може не пам'ятати, що не тільки йому потрібна така інформація. Але можна виробити звичку ділитися з партнером своїми думками, враженнями про події, про новини, про своєчасність чого-небудь тощо. Ось тільки звички оцінювати все це в мінусі робесп'єр не позбудеться. Жуков очікує на позитив. Тому можна і нагадати робесп'єру, що після всіх цих мінусових оцінок і прогнозів, можна перейти і до того, а що ж все-таки "добре".

А ось у БС робесп'єр цілком може покластися на жукова в його вмінні наводити комфорт, готувати їжу чи купувати одяг. Оскільки життя робесп'єра входитиме в індивідуальні інтереси жукова (у сімейному житті), то жуков цілком може взяти на себе цей обов'язок (тим більше, якщо це жінка). А робесп'єр буде тільки вдячний за це. Але потрібно пам'ятати, що якщо робесп'єр сам береться за виконання дій по БС, то він очікує похвали за це. Дуже непогано буде оцінити його вміння і старання в цьому питанні. Не варто критикувати, навіть якщо щось не так. Як не варто робесп'єру критикувати Жукова з БІ. Йому це буде неприємно.

Останній аспект - ЧЛ обробляється багатовимірними функціями. І нестиковки можливі, найімовірніше, саме через індивідуальні звички у виконанні роботи кожним. Може виникнути ситуація, коли один каже, що "я звик так робити", а інший: "а я - ось так". Звички в Іде змінюються не так скоро, на притирання та узгодження піде час. Потрібно це врахувати.