Школа системной соционики

«Практика — критерий истины»

Відносини замовлення ІЛІ - ЕІІ

Бальзак ІЛІ — Замовник (передавач замовлення)

Достоєвський ЕІІ — Підзамовний (приймач замовлення).

Це асиметричні (нерівні) відносини.
Знаки у пари збігаються
.

Схема соционических отношений заказа между бальзаком (ИЛИ) и достоевским (ЭИИ)

Як видно на схемі, з блоку его Замовника (бальзака) інформація надходить на функції 5 і 8 Підзамовного (Достоєвського). Є елемент сугестії. Він не такий як у парі з дуалом. Суперід Достоєвського націлений на блок ЧЛ і БС, а йому видають інформацію ніби обрізану. Бракує БС, що поступово почне відчуватися, як щось не те, начебто і є сугестія, але якась "не така". Хоча за знаком інформація по ЧЛ повніша (з мінусової функції на мінусову), на відміну від інформації, що надходить від дуала (з плюсової на мінусову).

Крім того, інформація по ЧЛ передається не з базової функції, як у дуала, а з творчої функції, яка є інструментом.

Назад від Підзамовного до Замовника інформація з ЧЛ іде маловимірна, що буде створювати враження про те, що людина не компетентна (слабко розбирається, іноді ухвалює дивні рішення, скаржиться) у цих питаннях. Замовнику не складно допомогти в питаннях ЧЛ Підзамовному.

Інформація з базової функції Замовника (БІ) надходить на восьму функцію Підзамовного. Обидві плюсові. Потрапити в сферу компетенції складно, в обох можуть бути різні сфери компетенції. У Підзамовного свої індивідуальні звички щодо аспекту БІ, що може не влаштовувати замовника. Але загалом не на близькій дистанції, напружувати ця різниця не буде. Можливо, у спільному житті обом доведеться підлаштовуватися за аспектом БІ. Одному змінювати вітальні звички, іншому враховувати звички Підзамовного усвідомлено.

Інформація за аспектом БЕ надходить із базової функції Підзамовного на референтну (ф. 6) функцію Замовника. Обидві функції плюсові. Замовник буде задоволений. У цьому аспекті Підзамовний може бути прикладом для Замовника, і Замовник може очікувати на інформацію, що активує його ("дай мені це, хочу"). А Підзамовного може дещо дратувати (дивувати) індивідуальність розуміння норм з БЕ Замовником та зв'язок стосунків із ЧС (про це нижче).

Інформація з творчої функції (-ЧІ) Підзамовного надходить на ф. 7 Замовника. Обидві функції тривимірні, з однаковим знаком. Загалом має бути взаєморозуміння за аспектом, може позначатися різниця в наповненні. Але Підзамовний обробляє ЧІ-інформацію в блоці з БЕ, його цікавлять насамперед можливості в царині відносин, а Замовника цікавлять можливості в царині співвідношення властивостей об'єктів.

Нормативна (ф. 3) БС Замовника взаємодіє з нормативною вітальною (ф. 6) БС Підзамовного. Замовник може бути зразком соціальних норм для Підзамовного в цьому аспекті. Але явної активації Підзамовний може і не відчувати, тому що інформація виходить від маловимірної функції Замовника, яка не озвучується, не проявляє творчої активності, що хотілося б відчувати Підзамовному. У конкретній ситуації Замовник може не справлятися з питаннями щодо БС, чого не вистачатиме Підзамовному. Оскільки обидві функції плюсові, то може бути розбіжність у сфері компетенції в обох. Як сприймає Замовник Підзамовного за аспектом БС? Думаю, не буде особливих подразників.

Одновимірна больова ЧЕ Замовника взаємодіє з ф. 7 Підзамовного. Ось тут може бути зона невдоволення Замовника. За його некомпетентності в нормах з ЧЕ, індивідуальні багатовимірні прояви ЧЕ Підзамовного можуть бути неприємні (незрозумілі). У Підзамовного ЧЕ проявляється автоматично, він не відстежує, він може зануритися у свій мінус за ЧЕ і не помічати нікого навколо, що може бути неприємно Замовнику. Підзамовний може неусвідомлено очікувати більш явних проявів емоційності у стосунках, і не отримуватиме реакції. І так відбуватиметься доти, доки Підзамовний не підлаштує свої звички блоку Ід під партнера. Щоправда, і сам бальзак не проти "зависнути " в мінусі ЧЕ. Але це буде його рідний мінус, йому зрозумілий. Виходить, що за цим аспектом - кожен сам по собі.

А ось у взаємодії за аспектом ЧС - буде явне нерозуміння один одним. В обох партнерів функції, що обробляють інформацію з ЧС - одновимірні. У Замовника - ф. 5 (сугестивна), у Підзамовного - ф. 4 (больова). Замовник буде весь час очікувати активних дій щодо ЧС, підштовхувати партнера до цього. А Підзамовний буде цим незадоволений, йому не подобаються цінності з ЧС замовника. Обидва один одним незадоволені. Крім того, ЧС Замовника перебуває в блоці з БЕ, тобто зі стосунками, що немислимо для Підзамовного. Для нього ЧС протилежна стосункам, не сумісна з ними. Для нього не зрозуміла ідеологія встановлення своїх кордонів, влаштування свого життєвого простору за допомогою стосунків.

Аспект БЛ у бальзака обробляється функцією 8, у Достоєвського функцією 3. У Підзамовного це функція соціальних норм, яких він намагається чітко дотримуватися. У Замовника це функція індивідуального інструменту. Обидві функції плюсові. У Замовника ф. 8 спрацьовує для його індивідуальних потреб, для виявлення конкретних закономірностей і зв'язків об'єктів. За індивідуальності ЧІ і БЛ уявлення за цими аспектами можуть бути настільки індивідуальними, аж до ігнорування соціальних вимог щодо аспекту (мені так зручно розуміти, в мене таке розуміння), що може дратувати Підзамовника (особливо під час спільної роботи, що потребує опрацювання інформації за цим аспектом), який очікує на чіткі соціальні норми щодо БЛ.